Tábory:l_zooplzen-CMYK-1 PNG.png, 38kB
Logo_Iris_transp2.png, 85kB

Příměstské tábory při Zoo a BZ Plzeň v roce 2023

Příměstské tábory při Zoo a BZ Plzeň mají mnohaletou tradici. Těší nás jejich značná obliba mezi dětmi, které se táborů často účastní i opakovaně. Což je to pro nás určitý závazek a motivace připravovat každý rok opět zajímavý a neokoukaný program tábora. Zároveň mezi námi vždy velmi rádi uvítáme i zcela nové účastníky.

Plánované termíny táborů na letošní rok, na které se bude možné přihlásit:
 • 1. běh 10. – 14. července 2023, zázemí tábora na 1. ZŠ (Západní 1597, 323 00 Plzeň), 5 dní, 2.750 Kč
 • 2. běh 17. – 21. a 24. – 28. července 2023, zázemí tábora na 1. ZŠ (Západní 1597, 323 00 Plzeň), 10 dní, 5.500 Kč
 • 3. běh 28. srpna – 1. září, zázemí přímo v areálu Zoo Plzeň, 5 dní, 2.750 Kč

 • Výše avizované termíny táborů jsou jediné, které pořádáme. Děti prostřednictvím nich mají možnost nahlédnout do vybraných zázemí zoo a získat odborné znalosti. Na žádných jiných táborech nespolupracujeme.


  Základní informace o letních táborech:


  Pro lepší představu o programové náplni táborů doporučujeme zhlédnout krátká videa z minulého léta: http://iris-zooplzen.cz/tabory/

  V červenci z kapacitních důvodů využíváme jako zázemí tábora areál 1. ZŠ (k dispozici máme tělocvičny, jídelnu a venkovní hřiště). Srpnový běh má menší kapacitu se zázemím v EC Lüftnerka v Zoo Plzeň. Nicméně program všech našich táborů je vždy úzce spjat se zoo, zvířaty a přírodou. Během tábora se děti dozvědí spoustu zajímavostí o zvířatech, pokud to aktuální situace dovoluje, vyrábíme hračky pro zvířata ze zoo, besedujeme s ošetřovateli či se účastníme komentovaných krmení. V zoologické zahradě či DINOparku trávíme nejméně celé dva dny. Výhodou červencových běhů je zázemí na okraji města, které je ideální pro stopovačky a výlety do přírody, blízkých lesů a okolí Boleveckých rybníků. Jezdí za námi také zajímaví hosté, v minulých letech jsme spolupracovali například s Městskou policií, záchranáři, hasiči, chovateli vlků, rysů, našimi ošetřovateli či ošetřovatelem goril ze Zoo Praha, spolkem Návštěvy po tmě, skláři a mnohými dalšími… Tradicí je i celodenní výlet vlakem či autobusem na zajímavá místa po okolí. V minulých letech jsme navštívili například lesy v okolí zámku Kozel v doprovodu lesního pedagoga, Evropské centrum netopýrů v Alžbětíně či Martinskou stěnu a Šlovický vrch s divokými koňmi u Dobřan.

  Programová náplň je úzce spjata s přírodou a zvířaty, součástí tábora je také celotáborová hra, soutěže, hry a vyrábění.

  Těšíme se na léto plné zážitků s táborníky v Zoo a BZ Plzeň!
  Facebook: Sdružení IRIS
  Webové stránky: www.iris-zooplzen.cz